Uzmanlar Fast Food’a Türk Yemeğini Öneriyor

 In Genel

İnsanların tüketim alışkanlıkları, iş ve çevre şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Ekonomik ve sosyal yaşantının da etkilediği yeme-içme alışkanlıklarının en çok etkilendiği özne zamandır. Zamanı az olan çoğu insan, bir yerlere yetişme ve koşuşturma anında genellikle hızlı tüketilen gıdalar dediğimiz fast-food yemeklerini yemeyi tercih etmektedir. Fakat fast-food kişinin zamanını kazanmasını sağlasa da sağlık açısından yararlı olmadığı için vücudun ve organların pek çok işlevini kaybetmesine de neden olabilmektedir.

Birçok sağlık uzmanı, ev yemekleri tüketmenin ne kadar sağlıklı olduğundan bahsetmektedir. Bizler de Şahane Restaurant olarak, sizlere ev yemeği tüketmenin faydalarından bahsetmek istedik.

Karaciğeri korur

Fast food tarzı ürünler uzun süre dayanabilmesi için trans yağ denilen yapay yağlarla yapılır. Vücut bu yağı uzaklaştıramadığı için karaciğerde birikir. Ev yemekleri tüketirken böyle bir sorun yaşamaz, ypay yağları karaciğerinizde biriktirmezsiniz.

Lif bakımından zengindir

Ev yemekleri, lif ve posa bakımından zengindir. Hazır gıdalarda lif ve posa yerine yağ ve karbonhidrat boldur. Karbonhidrat alımı şeker yeme eğilimini artırcağı için ev yemeklerini tüketmek daha faydalıdır.

Çocukların gelişiminde etkin rol oynar

Özellikle gelişim çağındaki çocukların katkı maddelerinden uzak durması gerekiyor .Gelişimde gerekli olan besin değerini en iyi şekilde ev yemeğinden sağlarlar.

Kilo kontrolü sağlar

Ev yemeklerinde besin değeri yüksektir. Bunun için vücudun gerekli olan enerjiyi minimum kayıpla almasını sağlar ve uzun süre tokluk hissi verir.

Kalp krizi riski azalır

Ev yemekleri herhangi bir koruyucu madde ihtiyacı duymadığı için sodyum oranı normal seviyededir. Beslenme alışkanlıklarınızı fast-food yerine ev yemeği olarak değiştirirseniz kalp damarlarınızın tıkanma oranı ve kalp krizi riski azalır.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Bize Ulaşın

Günün her saati bu formdan bize yazabilirsiniz.

Okuyamıyor musunuz? Değiştirin. captcha txt

ARAMAK İÇİN YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN